Podatki.BLOG

O mnie

Paweł Satkiewicz

Jestem prawnikiem i licencjonowanym doradcą podatkowym (nr wpisu na liście doradców podatkowych, prowadzonej przez Krajową Radę Doradców Podatkowych, 11647). Świadczę usługi doradztwa podatkowego,  prawnego i celnego. Doradzam klientom (od najmniejszych jednoosobowych działalności gospodarczych po globalne korporacje) już drugą dekadę.

Jestem prawnikiem i doradcą, który dużą część swojego zawodowego życia spędził broniąc podatników przed zakusami fiskusa. Duża część moich doświadczeń, które opisuję m.in. na tym blogu, dotyczy relacji, które organy podatkowe, skarbowe czy celne, a teraz nawet celno-skarbowe, nawiązują z przedsiębiorcami. Niestety zauważam  w swojej zawodowej działalności wzrastającą od kilku lat, w relacjach fiskus-podatnik, profiskalną postawę zarówno organów podatkowych jak i sądów administracyjnych.

Dlatego uważam, że skuteczną obroną podatników jest w takich sytuacjach profesjonalny, zaufany doradca, rozumiejący biznesowe środowisko podatników i skutecznie komunikujący się z fiskusem. Z mojej praktyki, która obejmuje większość branż na rynku, wynika, że podatnik pozbawiony profesjonalnej pomocy ma bardzo ograniczone możliwości w starciu z fiskusem.

Z drugiej strony, kilkanaście lat doświadczenia pozwalają wskazać mi szereg absurdów, pułapek, niespójności i niesprawiedliwości, które zawiera polski system podatkowy. Dlatego na blogu staram się w ciekawy, lekki i jasny sposób pisać o sprawach ważnych, ciężkich, a czasami bardzo trudnych.

Jeżeli uważasz ten blog za warty polecenia – prześlij link do niego lub jego fanpage’u na Facebooku czy LinkedIn swoim kontrahentom lub znajomym. Dziękuję!

linkedin instagram

 

O czym będę pisał?

Ten blog jest zapisem moich doświadczeń jako prawnika i doradcy podatkowego doradzającemu biznesowi oraz komentarzem do niektórych bieżących i planowanych kwestii prawnych w zakresie podatków. Szerzej na temat o czym będę pisał zawarłem w pierwszym wpisie na blogu – Tytułem wstępu, czyli po co powstał ten blog…

Potrzebujesz mojej  pomocy?

Masz problem podatkowy lub prawny i zastanawiasz się czy i jak mogę Ci pomóc?

Zobacz tutaj: Jak mogę Ci pomóc?

Lub skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:

    Ważna informacja!

    Wszystkie wpisy na blogu mają charakter informacyjny. Nie przedstawiają wskazówek, instrukcji czy opinii prawnych lub podatkowych. Jako taki, wpis nie może stanowić ani być traktowany jako porada lub opinia prawna lub podatkowa. W celu uzyskania porady lub opinii prawnej lub podatkowej skontaktuj się ze mną.